W zeszłą niedzielą była możliwość, że poznamy pierwszych złotych medalistów, ale, jak się okazało, trzeba będzie z tym poczekać do ostatniej serii gier. W miniony weekend, po porażce z Chwastem Lotosu, DMN Yebañsk spadł z pierwszego miejsca i stracił szansę na tytuł. W grze o mistrzostwo pozostali jeszcze wspomniany Chwast oraz nowy lider Inter Europol. Na pierwszym szczeblu zaś też jeszcze czekamy na finalne rozstrzygnięcia. Zarówno Gentlemen, jak i Fennecs, zwyciężali w swoich spotkaniach i status quo w tabeli zostało utrzymane. Zapraszamy na podsumowanie 8. kolejki Ligowiec Weekend!

Nasze podsumowanie rozpoczniemy Ekstraklasą, a konkretnie starciem FC Oldboys z FC Inter Teamem. Spodziewaliśmy się tutaj zaciętego boju i tak było przez pierwszy kwadrans (1:1). Lecz w końcówce pierwszej odsłony załoga z Wietnamu dowodzona przez duet Kenny – Quang odskoczyła na 4:1. A po wznowieniu gry FC O poszli za ciosem, podwyższając na 5:1. W samej końcówce gospodarze dorzucili jeszcze 3 trafienia i dzięki temu w pełni zasłużenie zwyciężyli 8:1 i zapewnili sobie utrzymanie. FC Inter Team zaś o pozostanie w lidze zagra za tydzień w bezpośrednim starciu z SND.

Następnie na murawie zameldowali się Chwast Lotosu i DMN Yebañsk. Po pierwszej, bardzo wyrównanej części mieliśmy 2:1, ale po zmianie stron obu drużynom zaczęły puszczać nerwy. Zwłaszcza ówczesnym liderom. Co zaowocowało tym, że obejrzeliśmy aż 2 czerwone kartki dla DMN i po „żółtku” dla obu ekip. Jeśli chodzi o wydarzenia czysto „sportowe”, to na drugą połowę dojechali tylko gospodarze. I tu chcemy wyróżnić zwłaszcza ich golkipera Lucjana Barana, który oprócz znakomitej postawy między słupkami, dorzucił też 3 asysty w tym spotkaniu. A do tego skuteczni byli Maciej Michalski z Piotrem Ignaczewski, co w efekcie przyniosło Biało-zielonym wygraną aż 9:2. Takie rozstrzygnięcie oznaczało, że Chwast nadal może liczyć na tytuł, goście zaś nie tylko spadli z pierwszego miejsca, ale w swoim ostatnim występie wiosną stracili szanse na mistrzostwo.

W starciu dwóch drużyn z dolnej połówki tabeli, czyli SND i Powiewu Czarnobyla, ciężko było wskazać faworyta. Ale tu lepiej nastawione celowniki mieli goście, którzy tuż przed przerwą po bramce Marka Urawskiego wyszli na 0:1. Ten stan utrzymywał się aż do 39 minuty. Wtedy to na 0:2 poprawił Piotr Stępień, a po kolejnych 120 sekundach zrobił się już 0:3 po tym, jak na listę strzelców wpisał się Mateusz Przystupa. Powiew, po tym triumfie, zapewnił sobie grę w Ekstraklasie na jesień, SND z kolei na koniec sezonu zmierzą z FC Inter Teamem. Stawką tych zawodów będzie utrzymanie w lidze.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że ERGO Technology & Services S.A. S.A. S.A. oraz Inter Europol wygrywali swoje potyczki walkowerem. Oznacza to, że ERGO może jeszcze wylądować na podium, a Inter, który został nowym liderem, jest na pole position w wyścigu o złoto.

FC Oldboys vs FC InterTeam 8:1

ERGO Technology & Services S.A. vs AZS PJATK 3:0 (w.o.)

Chwast Lotosu vs DMN Yebañsk 9:2

SND vs Powiew Czarnobyla 0:3

Chaos Mokotów vs Inter Europol 0:3 (w.o.)

Przechodzimy płynnie do I Ligi, gdzie zaczęliśmy od mocnego uderzenia, czyli spotkaniem Fennecs z WARRIORS-REAL. Konfrontacja lidera z drużyną aspirującą do podium nie zawiodła oczekiwań. Zgodnie z zapowiedziami, były to bardzo zacięte zawody. Po pierwszej odsłonie było 2:2, ale tuż przed gwizdkiem zapraszającym obie ekipy do szatni czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości. Wojownicy przetrwali czas w osłabieniu, a w 37 minucie za sprawą Roberta Wasiuka wyszli na 2:3. Nie minęło 120 sekund, gdy wyrównał Ismail, a po chwili z karnego na 4:3 trafił najlepszy na placu Tarik Ait Ouahioune. Zapewniając gospodarzom niezwykle cenne zwycięstwo, które przybliżyło Fennecs do tytułu. Warriors zaś stracili szansę na top3.

A to dlatego, że 3 oczka zgarnęli ich główni konkurenci do brązowych medali, czyli Kokosy. Załoga w fioletowych była faworytem starcia z FC Football Teamem i nie zawiodła oczekiwań. Chociaż Football Team sprawił rywalom sporo problemów. Już w 1 minucie było 1:0, ale goście dowodzeni przez Władysława Ejsmonta zdołali wyjść na 1:2 po pierwszej części. Po zmianie stron Michał Drosio i spółka ponownie wyszli na prowadzenie (3:2) i wydawało się, że FC FT mogą tu sprawić niespodziankę. Lecz na finiszu Kokosy kierowane przez Ejsmonta i Tomasza Paczosa wbili przeciwnikom jeszcze 4 sztuki, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło im triumf 3:6. I pewne już 3 miejsce na pudle.

Z walki o najcenniejsze trofeum nie rezygnują Gentlemeni. Wicelider, zgodnie z planem, bez większych kłopotów pokonał The Villa 12:4. Jeszcze przez pierwszy kwadrans Villans próbowali odgryzać się oponentom, ale z czasem gospodarze rozkręcali się, co miało przełożenie na wynik. Znakomicie prezentowało się trio Michał Wojtyński – Emin Minshid – Piotr Gołębiewski, ale cała brygada Gentlemen znakomicie wywiązywała się ze swoich zadań. W efekcie gospodarze zwyciężyli aż 12:4 i nadal mogą mieć nadzieje na tytuł.

W rywalizacji FC TAURI z Cervinusem na pierwszego gola czekaliśmy do 21 minuty. Wtedy to wynik otworzył Tomasz Merok po podaniu Pawła Boiko. Tuż po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Kuba Łopaciński, a potem przez długi czas rezultat się nie zmieniał. W czym spory udział miał świetnie dysponowany golkiper FC T Adrian Kakietek. Tuż przed końcem MVP tego meczu Boisko trafił na 3:0, pieczętując victorię FC TAURI, która pozwoliła im wskoczyć do top5.

Na zwieńczenie 8. tygodnia zmagań zobaczyliśmy w akcji FC REVIVAL oraz SND II. Błękitni dość szybko przejęli tu inicjatywę i już po pierwszej połowie było 5:2. A po niespełna pół godzinie tego spotkania FC R odskoczyli na 7:2. Team znad Dolinki starał się odgryzać, ale gospodarze mieli tego dnia w składzie Mikhailo Goletsa, Eduarda Aleksandrovicha oraz Władysława Kuszczowa. I to właśnie ta trójka nadawała ton tej rywalizacji. Ostatecznie FC REVIVAL w pełni zasłużenie rozbił SND II 12:4, w udany sposób kończąc sezon.

Fennecs vs WARRIORS-REAL 4:3

FC Football Team vs Kokosy 3:6

Gentlemen vs The Villa 12:4

FC TAURI vs Cervinus 3:0

FC REVIVAL vs SND II 12:4