Za nami już 8. tydzień rywalizacji letniej, ale wciąż jeszcze nie znamy żadnego zdobywcy tytułu. Niemniej, są 2 drużyny, które zrobiły ogromny krok w stronę mistrzostwa. W I Lidze był to FC Natolin, który po pewnym zwycięstwie z KS DHAKA został nowym liderem. Na drugim szczeblu zaś FC TAURI, po kolejnym znakomitym występie zwieńczonym efektowną wygraną, utrzymali się na szczycie. Zapraszamy na podsumowanie 8. kolejki w Ligowiec Lato!

W I Lidze 8. kolejkę otworzyliśmy środowym meczem Polisquadu z LS-Rampą. Faworytem byli tu nominalni gospodarze, ale to goście już w 1 minucie po uderzeniu Sylwestra Patejuka wyszli na 0:1. Lecz jeszcze przed przerwą, i tuż po niej, zespół w szarych trykotach napędzany przez Kacpra Banaszka aż pięciokrotnie odnajdywał drogę do siatki i zrobiło się 5:1. Mimo ambitnej postawy Rampy Polisquad nie pozwolił sobie na roztrwonienie przewagi i ostatecznie wygrał 6:3, pozostając w wyścigu o złoto.

W drugim środowym starciu zobaczyliśmy w akcji FC Natolin oraz KS DHAKA. I tu nie było niespodzianki. Już po kwadransie mieliśmy 3:0, ale tuż przed końcem pierwszej odsłony goście zdobyli gola do szatni. Po zmianie stron jednak ekipa z Ursynowa kierowana przez najlepszego na placu Piotra Lacha wspieranego przez Pawła Milczarka wypunktowała przeciwników. A do tego świetnie między słupkami spisywał się golkiper Michał Witek. Efekt? W pełni zasłużony triumf 7:1 i awans na pozycję lidera.

Z gry o medale nie rezygnują ABC Parkiety. W czwartkowym spotkaniu z DSV zespół w fioletowych koszulkach rozpoczął naprawdę imponująco. Po 8 minutach goście z Grzegorzem Pytkiem u steru prowadzili aż 0:6 i wydawało się, że będzie tu bardzo wysoki rezultat. Tymczasem DSV po takim szokującym starcie wzięli się w garść i rzucili się w pogoń, którą dowodził Dominik Kruk. I przewaga ABC topniała. Po 34 minutach było już tylko 5:7, ale Parkiety w porę opanowali sytuacje i to oni, w ostatniej minucie, zadali decydując cios. Finalnie ABC Parkiety po świetnym widowisku zwyciężyli 5:8 i są tuż za top3.

Polisquad vs LS-Rampa 6:3

FC Natolin vs KS DHAKA 7:1

DSV vs ABC Parkiety 5:8

Spowolnieni vs AZS PJATK 3:0 (w.o.)

Pora na II Ligę. I tu zaczęliśmy z wysokiego „C”, czyli od starcia FC TAURI z Ferajnową Rewolucją. Spodziewaliśmy się, że przed liderem spore wyzwanie i tak też było w pierwszej części. Tuż na starcie obie ekipy wbiły sobie po sztuce, ale potem, mimo kilku okazji, wynik do przerwy już się nie zmienił. Po zmianie stron TAURI ruszyli odważnie do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po 26 minutach zrobiło się 4:1 (w czym ogromny udział miał najlepszy na murawie Kuba Łopaciński), a na finiszu gospodarze dołożyli jeszcze 2 trafienia. W ostatecznym rozrachunku FC T wygrali 6:1 i pozostali na szczycie stawki.

Starcie Widma Awansu z Niemłodymi Wilkami było niezwykle istotne dla ówczesnego wicelidera, który wciąż miał nadzieje na złote medale. I chociaż to goście pierwsi zdobyli bramkę w 12 minucie, to w po kwadransie przyszło wyrównanie, a tuż po wznowieniu gry gospodarze zadali 2 skuteczne ciosy i po 25 minutach było 3:1 dla Widma. Lecz końcówka należała do gości. Po niespełna pół godzinie tych zawodów Kacper Tymosik po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców, w 35 minucie był już remis 3:3, a po chwili na 3:4 poprawił Adrian Dąbrowski i nagle zrobiło się 3:4, a potem już nic się nie zmieniło. Takie rozstrzygnięcie oznaczało, że Widmo straciło szanse na tytuł.

W grze za to pozostaje Mobbyn Rangers. Bordowi po pierwszej odsłonie przegrywali z FC REVIVAL po golu Vitalija Nimetskiego, ale to było jedyne trafienie w tej części spotkania. W 22 minucie notujący świetny występ Paweł Wycech doprowadził do remisu 1:1. W 31 minucie obie załogi w ciągu 60 sekund zdobyły po bramce i było 2:2. Później obie brygady mogły zadać decydujące uderzenie, ale udało się to gospodarzom. Gdy wydawało się, że remis utrzyma się do samego końca, ale w 37 minucie zwycięstwo 3:2 Rangersom zapewnił Damian Górmiak. I dzięki temu Mobbyn wciąż mogą liczyć na najcenniejsze trofeum.

FC TAURI vs Ferajnowa Rewolucja 6:1

Transstream vs Szczęki Szczęśliwice 0:3 (w.o.)

Widmo Awansu vs Niemłode Wilki 3:4

Mobbyn Rangers vs FC REVIVAL 3:2

Transstream vs Piłkawka 0:3 (w.o.)