Za nami 6. tydzień rywalizacji w rozgrywkach letnich. Tym razem, z powodu święta, odbyły się tylko 2 spotkania, więc można powiedzieć, że graliśmy w nieco okrojonym trybie. Lecz i tak działo się i to naprawdę sporo. Na obu poziomach poznaliśmy nowych liderów. Na pierwszym szczeblu po efektownym triumfie z DSV na szczyt tabeli wskoczył Polisquad, a w II Lidze w meczu na szczycie FC TAURI pokonali Widmo Awansu i dzięki temu podmienili swoich rywali na pierwszym miejscu. Zapraszamy na podsumowanie 6. kolejki w Ligowiec Lato!

W I Lidze, jak zaznaczyliśmy we wstępie, odbyło się jedno spotkanie, pomiędzy Polisquadem i DSV. I tu nie było wielkich emocji. Grający w dość eksperymentalnym zestawieniu goście próbowali postawić się faworytom, ale już do przerwy było 3:0. W drugiej odsłonie Polisquad kierowany przez kwartet Igor Osipczuk – Jacek Gomulski – Grzegorz Rupiewski – Kacper Banaszek wszedł na najwyższe obroty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Finalnie załoga w szarych trykotach efektownie wygrała 15:1 i powróciła na pozycję lidera.

Polisquad vs DSV 15:1

Na drugoligowych murawach także obejrzeliśmy tylko jedno starcie, za to jakie. W meczu na szczycie grające do tej pory bezbłędnie Widmo Awansu podejmowało FC TAURI. Dość szybko, bo już w 6 minucie, goście wyszli na prowadzenie po trafieniu samobójczym, ale potem Widmo miało swoje okazje na wyrównanie. Lecz skuteczność nie była ich sojusznikiem w tych zawodach. A dodatkowo FC T z Arturem Nowakiem na czele defensywy bronili bardzo twardo i szczelnie. Do przerwy było 0:1, a po zmianie stron między 32 i 33 minutą TAURI dorzucili jeszcze 2 bramki, podwyższając na 0:3. I już do końca goście dowieźli ten wynik, dzięki czemu to oni zostali nowym liderem. Dla Widma Awansu była to pierwsza porażka w tym sezonie, ale mimo tego wciąż wszystko jest w ich rękach.

Widmo Awansu vs FC TAURI 0:3