W zeszły czwartek byliśmy świadkami ostatniego akcentu piłkarskiego lata. W obu ligach poznaliśmy już ostateczny skład podium. Na pierwszym froncie trzecie miejsce na pudle wywalczyli ABC Parkiety, na drugim poziomie zaś tej sztuki dokonała drużyna Szczęk Szczęśliwice. Zapraszamy na podsumowanie zamknięcia sezonu w Ligowiec Lato!

W I Lidze zaczęliśmy od mocnego uderzenia, czyli od meczu, który miał decydować o brązowym medalu. W rolach głównych wystąpili Spowolnieni i ABC Parkiety. Po pierwszej, niezwykle wyrównanej połowie było 0:0, ale tuż po wznowieniu gry dzięki współpracy duetu Grzegorz Spytek – Rafał Pawlik Fioletowi odskoczyli na 0:2. Załoga w niebieskich koszulkach nie składała broni i kierowana przez Robina Bjalona w końcówce odrobiła straty na 2:2. Lecz do zwycięstwa zabrakło im czasu, toteż dzięki remisowi to ABC Parkiety utrzymali się na pudle.

Następnie na murawie zobaczyliśmy w akcji FC Natolin i LS-Rampę. Mimo że faworytem byli tu pewni już mistrzostwa zawodnicy z Ursynowa, to goście sprawili przeciwnikom mnóstwo problemów. I to oni do przerwy prowadzili 1:3, w czym największy udział mieli Sylwester Patejuk oraz Paweł Podwysocki. Gospodarze po zmianie stron natychmiast wzięli się do pracy i już po 22 minutach mieliśmy 3:3. A po niespełna pół godzinie tych zawodów najlepszy na boisku Michał Nowak trafił na 4:3. W 35 minucie Rampa wyrównała na 4:4 i wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca. Lecz w ostatnich sekundach bramkę na wagę 3 oczek zdobył Maciej Krawczyk, dzięki czemu FC Natolin wygrał 5:4.

Spowolnieni vs ABC Parkiety 2:2

FC Natolin vs LS-Rampa 5:4

Pora na I Ligę, gdzie zaczęliśmy zmagania starciem pewnego już wicemistrzostwa Mobbyn Rangers z Niemłodymi Wilkami. Jedynego gola w pierwszej odsłonie zdobył tuż przed przerwą Dawid Flores, ale tuż po zmianie stron mieliśmy odpowiedź Kacpra Tymosiuka. Stan 1:1 utrzymywał się aż do 39 minuty. Wtedy to, po ładnej koronkowej akcji, Flores po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Lecz Wilki tuż po wznowieniu gry zrewanżowali się pięknym trafieniem z dystansu Tymosiuka, które dało im remis 2:2.

Następnie na placu zameldowali się Transstream i Ferajnowa Rewolucja. Już w 4 minucie gospodarze wyszli na 1:0 i ten wynik nie zmienił się do końca pierwszej odsłony. Na początku drugiej Ferajnowa kierowana przez Patryka Grzelaka zadała szybkie 3 ciosy i po 24 minutach zrobiło się 1:3. Zespół z Ukrainy z Denisem Leontievem na czele nie poddawał się i zaczął gonić rywali. Było blisko, gdyż w 37 minucie było 3:4. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy tuż przed finalnym gwizdkiem podwyższyli na 3:5, dzięki czemu to oni zainkasowali 3 oczka.

W trzecim czwartkowym spotkaniu Szczęki Szczęśliwice podejmowali Piłkawkę. Czerwoni w razie wygranej zapewniliby sobie miejsce na podium, toteż od początku ruszyli do przodu. I na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po 4 minutach mieliśmy 2:0, ale po chwili kontakt na 2:1 dał Szymon Zdziarski. Jeszcze w pierwszej części najlepszy na murawie Kajetan Ostoja-Ciemny uderzył na 3:1, w drugiej Szczęki podkręcili tempo. Raz za razem punktując oponentów. W ostatecznym rozrachunku załoga ze Szczęśliwic zwyciężyła aż 9:1, przez udało im się wskoczyć do top3 i zgarnąć brązowe medale.

Mobbyn Rangers vs Niemłode Wilki 2:2

Transstream vs Ferajnowa Rewolucja 3:5

Szczęki Szczęśliwice vs Piłkawka 9:1