Za nami pierwsza, historyczna seria gier w Lidze Administracji Publicznej I. Na początek obejrzeliśmy 3 spotkania i każde z nich miało swoją historię. Pierwszym liderem zostało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy wysoko pokonali Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Na drugiej lokacie znaleźli się zawodnicy Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego po zwycięstwie z grającą w osłabieniu Strażą Miejską Warszawa. Najbardziej wyrównany batalię stoczyli Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. I tu minimalnie lepszy okazał się MSZ. Zapraszamy na podsumowanie 1. kolejki Ligi Administracji Publicznej I!

W pierwszym historycznym meczu Ligi Administracji Publicznej I Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podejmowała Ministerstwo Spraw Zagranicznych. I tu byliśmy świadkami klasycznej wymiany ognia, w której głównymi „działami” byli Eryck Becker oraz Igor Osiński. Przez cały czas wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale na początku drugiej odsłony goście odskoczyli na 2:5. Mimo ambitnej pogoni ARiMR (na minutę przed końcem gospodarze zbliżyli się na 5:6) zespół MSZ finalnie dowiózł wygraną i od 3 punktów rozpoczął ligowe zmagania.

Znacznie mniej emocji było w rywalizacji Straży MiejskiejWarszawa z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego. Gospodarze stawili się na placu w jednego zawodnika mniej, co zdeterminowało przebieg tej potyczki. I chociaż to Strażnicy wyszli na prowadzenie w 3 minucie, to już po kwadransie goście dowodzeni przez duet Kamil Rudzki – Michał Kuźma odskoczyli na 1:4. Tuż po zmianie stron SMW znowu zdobyli bramkę, ale GITD szybko pozbawili ich złudzeń. Ostatecznie goście triumfowali 4:12, w udany sposób inaugurując jesienną kampanię.

Klasę pokazało też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej od samego startu było jednostronne. Już do przerwy dzięki fantastycznej postawie Mariusza Czapskiego było 7:0, a po wznowieniu gry ta przewaga urosła do 10:0. Gości stać było tylko na honorowe trafienie, ale ostatnie słowo należało do MKiDN. W 33 minucie gospodarze ustalili rezultat na 11:1 i już do finałowego gwizdka nic się nie zmieniło.  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po tym efektownym triumfie zostali pierwszym liderem.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa vs Ministerstwo Spraw Zagranicznych 5:6

Straż Miejska Warszawa vs Generalna Inspekcja Transportu Drogowego 4:12

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego vs Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 11:1