/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/logo_2019_565x170.png
Sztuczna Trawa - co niedzielę na Warszawiance
/files/decathlon2.png
#Ligowiec_Sztuczna_Trawa!


Szanowne Zawodniczki, Szanowni Zawodnicy.

W dniu 12 marca podjęliśmy decyzję, że naszej ligi weekendowej zostają zawieszone na okres dwóch tygodni w związku z sytuacją w naszym kraju.

Każdy kapitan dostaje i będzie dostawał informacje odnośnie tego kiedy liga zostanie wznowiona.

W razie pytań - prosimy o telefon: 514-444-101

Jednocześnie informujemy, że liga wiosenna wystartuje normalnie, ale nieco później.

Zespół Ligowca.




W minioną niedzielę na boiskach dolnej Warszawianki odbyła się następna kolejka zmagań w rozgrywkach Ligowiec Kobiet oraz Sztuczna Trawa, gdzie nie zabrakło emocjonujących pojedynków, wielu bramek oraz kilku zaskoczeń.

Orlik Mokotów i FC Otamany punktują przeciwników

Festiwal bramek na ekstraklasowych boiskach rozpoczęli zawodnicy Orlik Mokotów, którzy dość pewnie wygrali z osłabioną przez problemy kadrowe drużyną FC Karmelicka 17:4. Tuż za liderem znajdują się zawodnicy FC Otamany, którzy po wysokiej wygranej z zespołem Inter Europol - Piekarnia Szwajcarska (11:2) dalej liczą się w pogoni o tytuł.
W walce o TOP3 dalej mają szanse trzy zespoły, a jednym z nich jest Boca Juniors. W ostatnią niedzielę po całkowitej deklasacji AB MED - Serwis (9:0) zameldowali się oni na czwartej pozycji tracąc do FC Hazard 86 zaledwie jeden punkt.
Z drugiej strony tabeli pierwsze trzy punkty zapisał na swoim koncie zespół Bastion, który po zaciętym boju z wyżej notowanym przeciwnikiem - Służewiec - wygrał 4:1.

Hit kolejki zakończony remisem

W długo wyczekiwanym spotkaniu pomiędzy drużynami Hiszpania C.F. oraz Impuls emocji nie zabrakło, a z minuty na minutę tempo gry wzrastało. W pierwszej odsłonie tego pojedynku padły zaledwie dwie bramki (1:1) jednak po zmianie stron aż wrzało na boisku - dwa rzuty karne, piękna bramka Alvaro Cobo i wyrównanie pięć sekund przed syreną kończącą ten mecz. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się jednym punktem remisując 3:3.
Na najniższym stopniu podium niezmiennie Fizjoterapia Polska, która w bardzo widowiskowym meczu przeciwko ESFT Warszawa wygrała 12:3. Walka o TOP3 podobnie jak w Ekstraklasie nadal trwa, a szanse na odebranie trzeciej pozycji fizjoterapeutą mają aż trzy zespoły z czego każdy z nich w minioną niedzielę zdobył trzy punkty. Jako pierwsi z tej stawki na boisko wyszli zawodnicy GPR Sonic, którzy w stosunkowo spokojnym spotkaniu wygrali 15:4 z ostatnim zespołem w tabeli - Kokosy. W pozostałych dwóch spotkaniach AK Warszawiak Mokotów oraz Warriors-Real mieli znacznie twardszy orzech do zgryzienia, ponieważ na ich drodze stanęły dwa bardzo mocne zespoły. W pierwszym z tych dwóch spotkań ,,Warriorsi" wygrali 5:3 przeciwko drużynie Hmmm FC, zaś zawodnicy z Mokotowa po stracie trzech bramek w pierwszych 25. minutach obudzili się z letargu odrabiając straty, a następnie wyszli na jednobramkowe prowadzenie, którego nie oddali do samego końca (5:4).

Mecz na szczycie zakończony deklasacją

W minioną niedzielę przy Piaseczyńskiej 71 spotkały się dwa zespoły, których mecz zapowiadał się na niesamowicie wyrównany i zacięty - rzeczywistość okazała się inna. Przed szóstą kolejką pozycję wicelidera zajmowali zawodnicy AZS PJATK, którym przyszło się zmierzyć z trzecim zespołem, jakim byli Korsarze. Mecz od samego początku układał się pod dyktando tych drugich, którzy w przeciągu 50. minut, aż ośmiokrotnie pokonali bramkarza AZS-u tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę. Tym samym Korsarze odebrali z rąk studentów PJATK pozycję wicelidera wyprzedzając ich o jeden punkt na trzy kolejki przed końcem.
Obecny lider - Wiecznie Młodzi - i tym razem nie zawiódł swoich fanów wygrywając w zaciętym pojedynku z drużyną Sama Obrona 8:6.
W pozostałych dwóch spotkaniach faworyci odnieśli pewne zwycięstwo z niżej notowanymi przeciwnikami. Równo o godzinie 15:10 SND mierzyło się z przedostatnim zespołem jakim jest Nankatsu. Wbrew oczekiwaniom to właśnie ci drudzy w pierwszych 25. minutach dominowali, czego efektem było prowadzenie 3:1. W drugiej odsłonie tego meczu SND rzuciło się do ataku wykorzystując z pozoru nie znaczące błędy bloku defensywnego przeciwników, ostatecznie wygrywając 6:5. W ostatnim spotkaniu tego dnia The Saint pewnie pokonało zawodników Corston Wankers 7:3. Dla ,,Corstonów" każda porażka znacząco przybliża ich do spadku na niższy poziom rozgrywkowy, a do bezpiecznej strefy brakuje im czterech punktów.

Zacięta walka o awans

Na trzecioligowych boiskach walka o awans do drugiej ligi nadal trwa, a różnice punktowe między pierwszą czwórką są niewielkie. W siódmej kolejce drużyny z TOP4 całkowicie zdeklasowały swoich rywali odnosząc pokaźne zwycięstwa, a patrząc z matematycznej strony padło łącznie 65 bramek w pięciu spotkaniach.
Na pozycji lidera z przewagą jednego punktu nadal znajduje się drużyna Szybki Szot, która mimo wysokiego wyniku (8:4) miała nie lada zadanie w pokonaniu drużyny Roboclean, która do samego końca dzielnie walczyła. Drugie miejsce (Zespół w Budowie) oraz trzecie (Koszałek Opałek) mają na ten moment 15 punktów jednak lepiej w ostatniej kolejce zaprezentowali się csi drudzy wygrywając z Sielce Squad 10:4, zaś Zespół w Budowie, po zaciętym pojedynku z Polisquad wywiózł ważne trzy punkty z trudnego terenu (5:2). Tuż za TOP4 znajduje się zespół Atak Klonów, który w dość jednostronnym spotkaniu z Kamsport zdobył aż dwanaście bramek tracąc przy tym cztery.

Na najbliższą kolejkę serdecznie zapraszamy już w niedzielę od godziny 10:25 na boiska dolnej Warszawianki przy ulicy Piaseczyńskiej 71.

Artur Małecki



Kontakt z opiekunem ligi jest możliwy pod numerem telefonu 514-444-002.

......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa Ekstraklasa zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Orlik Mokotów5155004211
2FC Otamany5124013912
3FC Hazard 866103122028
4Boca Juniors593023416138
5FC Karmelicka79304316023-7
6Inter Europol - Piekarnia Szwajcarskia69303423710-1
7Służewiec541131931
8AB MED-Serwis531041833000
9Bastion631051936000
......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa I liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Hiszpania C.F.7196104421
2Impuls6144204613
3Fizjoterapia Polska6124023919000
4AK Warszawiak Mokotów6124022921000
5GPR Sonic6103123925
6Warriors-Real793042642138
7ESFT Warszawa672132636
8Hmmm FC641142134000
9FC Rivers741152238000
10Kokosy710161255
......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa II liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Wiecznie Młodzi6186004129
2Korsarze6144204314
3AZS PJATK6134112521
4Sama Obrona6103123419
5SND693033537138
6FC K.A.C.562032124132
7The Saint66204252710-2
8BCG WAR Stars431031328000
9Nankatsu731062151000
10CORSTON WANKERS620241321
......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa III liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Szybki Shot7165112819
2Zespół w Budowie5155003016134
3Koszałek Opałek615501543110-4
4Kolektiv7134123636
5Atak Klonów693033931138
6Złote Kalesony662043346263
7Roboclean76205353910-1
8Polisquad66204353410-2
9Sielce Squad531042129000
10KAMSPORT500051040
e-TarNet