/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/logo_2019_565x170.png
Sztuczna Trawa - co niedzielę na Warszawiance
#Ligowiec_Sztuczna_Trawa!
#Ligowiec_Sztuczna_Trawa #Ligowiec_Kobiet

W minioną niedzielę na boiskach dolnej warszawianki została rozegrana druga kolejka pełna piłkarskich emocji w rozgrywkach Ligowiec Sztuczna Trawa oraz Ligowiec Kobiet.

Dobry start drużyny Orlik Mokotów oraz wspaniałe trio Interu Europol

Druga kolejka w wykonaniu zawodników z Mokotowa zakończyła się wyśmienicie, ponieważ w spotkaniu z FC Hazard 86 udało im się odnieść okazałe zwycięstwo (6:0), a dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Kamil Żak - w dwóch spotkaniach, aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Jako drudzy na boisko przy ulicy Piaseczyńskiej 71 wyszły dwa bardzo mocne zespoły, dla których miejsce w pierwszej piątce nie powinno być problemem, a mowa tutaj o drużynie Bastion oraz FC Karmelicka. Od pierwszych minut atmosfera była wyjątkowo napięta, aczkolwiek obyło się bez niepotrzebnych kar indywidualnych. Po zaciętych pierwszych 25. minutach na tablicy widniał wynik 3:6. W drugiej odsłonie tego pojedynku Bastion zdobył przewagę w środkowej części boiska jednak nie zdołał odeprzeć dynamicznych ataków ,,pomarańczowych" - mecz ten zakończył się wynikiem 6:8. W ostatnim spotkaniu tego dnia Inter Europol - Piekarnia Szwajcarska mierzył się z zespołem Służewiec. Mimo to, że ,,piekarze" wygrali 10:3, ten mecz był niesamowicie wyrównany, a o tak wysokim wyniku zadecydowała skuteczność Tomasza Piórkowskiego (3 bramki i 4 asysty), Mariusza Piórkowskiego (3 bramki i 2 asysty) oraz Michała Samsela (4 bramki).

Impuls nadal bez straty bramki

Pierwsze dwa mecze w wykonaniu pierwszoligowego debiutanta - Impuls - można śmiało nazwać pogromem, ponieważ w spotkaniu z Warriors - Real oraz drużynie Kokosy udało im się zdobyć łącznie, po 18 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Na ten moment zajmują oni fotel lidera jednak już w najbliższą niedzielę (02.02.) stanął na przeciw zawodnikom GPR Sonic, którzy mimo nie najlepszego początku sezonu w każdym meczu wyróżniali się dość ofensywnym stylem gry oraz bardzo agresywnym odbiorem. Czy i tym razem uda im się zejść zwycięsko z placu gry?
,,Sonici" w sezonie Zima 2020 już dwukrotnie schodzili pokonani z boiska. W drugiej kolejce przyczynili się do tego spadkowicze z Ekstraklasy - ESFT Warszawa. W tym bardzo dynamicznym spotkaniu o zwycięstwie zadecydowały detale i mocny blok defensywny, którym dysponuje ESFT (6:4). W kolejnym meczu tego dnia hiszpańska maszyna pokazała swoim rywalom, że nie straszna im żadna drużyna. Hiszpania C.F. 26. stycznia mierzyła się z FC Rivers. Wbrew wszelkim spekulacją ten mecz był dość jednostronny, a po ostatnim gwizdku z uniesionymi głowami mogli schodzić zawodnicy, którzy hiszpański styl gry mają we krwi (5:2). Na zakończenie drugiej kolejki mieliśmy przyjemność doglądać zmagań dwóch zespołów, które swoim zaangażowaniem i oddaniem imponują nie jednej osobie - Warriors - Real oraz AK Warszawiak Mokotów. Po bezbramkowej pierwszej połowie przyszedł czas na 25 minut walki i pięknych bramek. Niezależnie od minuty, zmęczenia czy wyniku każdy z występujących zawodników zostawił wszystko co miał na boisku. Ostatecznie mecz ten wygrał zespół AK Warszawiak 5:3.

Passa porażek FC K.A.C. wciąż nieprzerwana

Na jesieni zawodnikom FC K.A.C udało się zdobyć zaledwie jeden punkt w ośmiu meczach, a bieżącym sezonie po dwóch spotkania na ich koncie nadal zero punktów. Mimo ostatniej porażki 3:6 z SND nie można im odebrać zaangażowania, chęci i radości z wspólnej gry. Kolejny spadkowicz z pierwszej ligi - Wiecznie Młodzi - w pięknym pojedynku przeciwko (również spadkowicz) BCG WAR Stars odnieśli okazałe zwycięstwo 8:5, dzięki czemu na ten moment zajmują oni 4. miejsce.
W dwóch kolejnych meczach uplasowali nam się mocni kandydaci na awans do pierwszej ligi, mowa tutaj o zespole Korsarze i Sama Obrona. Jak dotąd obie drużyny zdobyły komplet punktów i nie zapowiada się, by w najbliższych meczach ktoś przerwał ich passę. Dla ,,korsarzy" sezon Zima 2020 jest debiutem w rozgrywkach Ligowca, a po ostatnim spotkaniu przeciwko Nankatsu pokazali oni swoim fanom i przyszłym rywalom, że ich przewagę stanowi zabójcza ofensywa na czele z Maciejem Grodzkim, który na ten moment ma na swoim koncie 6 bramek i jedną asystę. Inaczej wygląda sytuacja drużyny Sama Obrona, ponieważ prowadzą oni dość spokojny styl gry, a kluczem do zwycięstwa jest szczelny blok defensywny i rozważna gra.

Podium nadal bez porażki

Sytuacja na trzecioligowych boiskach, po ostatniej kolejce nie uległa znaczącym zmianom i w dalszym ciągu różnica pomiędzy pierwszym, a ósmym miejscem jest minimalna.
Równo o godzinie 12:20 swój mecz rozpoczęły zespoły Złote Kalesony i Atak Klonów. Dla tych drugich zwycięstwo w tym spotkaniu przyszło dość łatwo, ponieważ już w pierwszych 25. minutach prowadzili 4:1, a zdobytego prowadzenia nie oddali do samego końca wygrywając 9:3. W następnym pojedynku obecny lider - Szybki Szot stanął w szranki z Polisquad. Tak jak w pierwszym meczu tego dnia ,,klonom" łatwo przyszło zwycięstwo tak tutaj lider III ligi musiał włożyć dużo sił, aby dowieźć zdobyte prowadzenie do samego końca (4:1).
Kamsport w swoim debiutanckim sezonie nie zaliczył najlepszego startu. W pierwszych trzech meczach mimo walki do ostatnich minut nie zdobyli ani jednego punktu, a w minioną niedzielę, po ciekawym meczu przeciwko drużynie Koszałek Opałek (1:12) na pewno mogli schodzić z uniesionymi głowami, ponieważ w każdą akcję, podanie czy nawet sprint włożyli całe serce. W ostatnim spotkaniu na tym poziomie rozgrywkowym drużyna Roboclean mierzyła się z zawodnikami Kolektiv. Był to jeden z ciekawszych pojedynków tego dnia, ponieważ w pierwszej odsłonie tego meczu to Roboclean prowadził 3:2, a bramkę dającą trzy punkty zdobył Bartosz Bieliński (Kolektiv) na 30. sekund przed końcowym gwizdkiem (4:5).

Na następną kolejkę rozgrywek Ligowiec Sztuczna Trawa oraz Ligowiec Kobieta serdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę 2. lutego od godziny 10:25!

Artur Małecki



Kontakt z opiekunem ligi jest możliwy pod numerem telefonu 514-444-002.

......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa Ekstraklasa zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Orlik Mokotów26200151
2FC Otamany131001221310
3Inter Europol - Piekarnia Szwajcarskia13100103137
4FC Hazard 862310149000
5Służewiec23101111510-7
6FC Karmelicka23101101810-10
7Boca Juniors1000134
8AB MED-Serwis1000158
9Bastion20002717
.........
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa I liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Impuls26200180000
2Hiszpania C.F.26200105000
3Fizjoterapia Polska1310072000
4ESFT Warszawa1310064000
5AK Warszawiak Mokotów1310053000
6FC Rivers2310178000
7Hmmm FC1000135
8GPR Sonic20002711
9Warriors-Real20002314
10Kokosy20002216
.........
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa II liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Korsarze26200186000
2Sama Obrona2620074000
3AZS PJATK1310082000
4Wiecznie Młodzi1310085000
5SND1310063000
6Nankatsu23101512000
7The Saint1000124
8CORSTON WANKERS2000247
9BCG WAR Stars200021016
10FC K.A.C.20002514
......
Tabela - Ligowiec Sztuczna Trawa III liga zima 2020 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Szybki Szot37210105
2Koszałek Opałek26200227000
3Kolektiv2411076
4Atak Klonów331021412132
5Zespół w Budowie1310053234
6Złote Kalesony33102182623-4
7Roboclean2310166000
8Polisquad33102141510-2
9Amatorzy0000000
10KAMSPORT30003420
e-TarNet