Gramy dla Hani Wróbel
Aktualności
W sobotę 19 maja na boiskach Warszawianki odbył się wyjątkowy charytatywny turniej piłkarski Gramy dla Hani Wróbel.

W turnieju wzięło udział dziesięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. W fazie grupowej drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym, jeden mecz trwał 17 minut. Finały odbyły się na zasadzie rywalizacji zespołów, które zajęły te same miejsca w swoich grupach.

W grupie A najlepiej poradziło sobie Santiago Oldboys. Z dziewięcioma oczkami w dorobku przystąpiło do finału, gdzie przeciwnikiem była Policja Mokotów - zwycięzca grupy B. Policja okazała się lepsza od Santiago zwyciężając w finale 2:0. Do meczu o trzecią lokatę przystąpiło WideLaw i WS Warszawa. Mecz przyniósł aż sześć bramek, sędziowie ograli przeciwników 4:2.

O godzinie 14:00 odbył się mecz pokazowy, z którego cały dochód został przeznaczony na rehabilitację małej Hani. Zapraszamy na mały skrót z tego wydarzenia okiem Piotra Zasady:

Podczas turnieju „Gramy dla Hani Wróbel” rozegranego 19 maja 2018r. zorganizowaliśmy nie lada gratkę zarówno dla zawodników uczestniczących w tych zmaganiach jak i oglądających kibiców. O godzinie 14 odbył się „mecz gwiazd” w którym wzięli udział byli zawodnicy Ekstraklasowych aren przeciwko którym wystąpiła drużyna składająca się z zawodników biorących udział w turnieju. W drużynie „gwiazd” zagrały takie znakomitości jak: Dariusz Dziekanowski, Robert Podoliński, Darek Dźwigała, Artur Rodź, Andrzej Twarowski, Grzegorz Jędrzejewski, Marcin Buchalski. W skład drużyny Ligowca weszli: Rafał Dobrowolski, Krzysztof Raciborski, Marcin Marzec, Sebastian Rybski, Piotr Rudas, Kamil Kobiałka, Dominik Kozieł, Kamil Kopeć, Mariusz Zieliński, Max Adamec, Michał Podleśny. Spotkanie to sędziowało aż pięciu arbitrów: Damian Nowocień, Andrzej Żarów, Przemysław Kasiak, Tomasz Gogol, Michał Świątczak. Do tego spotkania zawodnicy Ligowca wyszli bardzo zmotywowani ale również nieco stremowani. Chcieli pokazać się obok takich „gwiazd” z jak najlepszej strony. Niespodziewanie już pierwsza akcja zakończyła się zdobyciem prowadzenia dla tego zespołu a wynik otworzył Mariusz Zieliński. Zespół „gwiazd” rozpoczął to spotkanie spokojnie, dokładnie rozgrywając piłkę. Na tym etapie meczu to optymizm graczy Ligowca był czynnikiem dominującym o zdobywaniu goli. W 5 minucie ponownie w polu karnym przedzierał się z piłką Mariusz Zieliński, bramkarz zespołu „gwiazd” rzucił się pod nogi przeciwnika zahaczając go jednocześnie i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik meczu. W kolejnej minucie dały o sobie znać umiejętności techniczne i wyszkolenie zawodników „gwiazd” W 6 minucie wyprowadzili składną akcję i Andrzej Twarowski zakończył akcję ”klepką”. Trzy minuty później oglądaliśmy popis wyszkolenia technicznego Dariusza Dziekanowskiego. Kilkoma dryblingami zgubił obrońców Ligowca, podał piłkę do niepilnowanego Andrzeja Twarowskiego i temu nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę do piłki i zdobyć bramkę wyrównującą. Kolejne akcje jednego jak i drugiego zespołu mogły zakończyć się bramkami jednak na posterunkach świetnie spisywali się bramkarze. Dopiero w 15 minucie fantastyczną akcję z pierwszej piłki przeprowadził zespół Ligowca. Dominik Kozieł wykonał ostatnie podanie do Piotra Rudasia a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Minutę później „gwiazdy dały popis gry. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił głową Dariusz Dziekanowski a w kolejnej akcji ten sam zawodnik otrzymał długą piłkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:4. Do wyrównania w 18 minucie strzałem z dystansu doprowadził Mariusz Zieliński. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od spokojnej gry „gwiazd” i naporu zawodników Ligowca. W 25 minucie bliski zdobycia bramki był ponownie Mariusz Zieliński. Po serii zwodów w polu karnym zdołał oddać strzał jednak z linii bramkowej piłkę wybił obrońca „gwiazd”. Ligowiec dopiął swego minutę później. Tym razem prostopadłą piłkę otrzymał Kamil Kobiałka i zdobył bramkę strzałem w długi róg. „Gwiazdy” nie dały jednak odjechać wynikiem młodszym kolegom. Już w kolejnej akcji Dariusz Dziekanowski ponownie popisał się kilkoma dryblingami i świetnym podaniem do Andrzeja Twarowskiego. Gol był tylko formalnością. W 31 minucie Mariusz Zieliński doskonale obsłużył prostopadłą piłką Sebastiana Rybskiego. Zawodnik przełożył tylko piłkę na lewą nogę i huknął w długi róg bramki odzyskując prowadzenie dla Ligowca. Kolejna minuta i na tablicy ponowny remis. Tym razem precyzyjny strzał z dystansu oddał Robert Podoliński. W końcówce spotkania zawodnicy Ligowca śmielej zaatakowali chcąc przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. W 36 minucie Marcin Marzec otrzymał podanie od Mariusza Zielińskiego i umieścił piłkę w siatce. W 39 minucie natomiast Mariusz Zieliński przeprowadził indywidualną akcję, podał piłkę wzdłuż bramki a gola podwyższającego wynik zdobył Michał Podleśny. „Gwiazdy” rzuciły się do odrabiania strat. W 40 minucie sztuka ta udała się Dariuszowi Dziekanowskiemu. 13 sekund przed końcem do wyrównania mógł doprowadzić Robert Podoliński jednak świetną paradą popisał się Rafał Dobrowolski i drużyna Ligowca mogła świętować wygraną 8:7. Mecz był prawdziwą ucztą dla oka, nieprawdopodobną przygodą piłkarską dla zawodników i wspaniałym uwieńczeniem turnieju „Gramy dla Hani Wróbel”.

Na naszym fanpage możecie odnaleźć wideo z tego fantastycznego meczu pokazowego!

Niezawodny Paweł Maul udokumentował rozgrywki, w których wzięło udział aż 10 zespołów. Nie zapomniał też o wspaniałych, naszpikowanych gwiazdami teamach mierzących się w meczu pokazowym. Obszerną galerię z tego wydarzenia można znaleźć w albumie na Facebooku.

Całość wpisowego zebranego w turnieju zostanie przeznaczona na rehabilitację Hani - więcej informacji znajdziecie Państwo na https://facebook.com/Hania2009.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wsparły szlachetną inicjatywę poprzez udział w turnieju piłkarskim!