Ligowiec Mistrzów - Halowe rozgrywki dla Firm i Instytucji
SGSP nie zwalnia tempa. Grosik nowym liderem pierwszej ligi.
Za nami trzecia kolejka Ligowca Mistrzów Jesień 2018. Jak zawsze wszystkie mecze przyniosły nam wiele emocji i dramaturgii. W Ekstraklasie swój zwycięski marsz kontynuują „Strażacy”, którzy pewnie prowadzą w tabeli. Z kolei w pierwszej lidze nowym liderem został Grosik, który wysoko pokonał beawarii.com. Udany tydzień na zapleczu Ekstraklasy rozegrali także gracze OBI, którzy wywalczyli w dwóch meczach cztery punkty. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego co działo się w minionym tygodniu w Ligowcu Mistrzów.

Ekstraklasa.

Kolejny tydzień zmagań Ekstraklasy Ligowca Mistrzów Jesień 2018 nie przyniósł nam niespodzianek. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Szkoła Główna Straży Pożarniczej i z kompletem punktów pewnie prowadzi w tabeli Ekstraklasy. Tym razem SGSP Warszawa nie dali najmniejszych szans WideLaw, wygrywając pewnie 7:1. Jak zawsze wśród zwycięzców dominował kolektyw, w którym najbardziej wyróżnił się autor gola i dwóch asyst Maciej Brodecki. Na odpowiednie tory wrócił mistrz BRS, który we wtorkowy wieczór bez problemów pokonał JMP 7:3 i z sześcioma punktami zameldował się na drugim miejscu w tabeli. Do zwycięstwa poprowadził ich Rafał Polakowski, który tego wieczora zanotował dwa gole i tyle samo asyst. Podium zamyka Citi Handlowy, który może się pochwalić takim samym osiągiem co aktualny mistrz, czyli dwoma zwycięstwami i porażką. W tym tygodniu jednak „Handlowcy” dopisali do swojego konta trzy punkty nie wychodząc nawet na parkiet, gdyż mecz walkowerem zmuszony był oddać ASZ UW, dla którego była to druga porażka w drugim meczu. W pozostałym spotkaniu PJM po wielkich emocjach podzielił się punktami z Saska PGC Team. Można śmiało napisać że do PGC rozdawał w tym meczu karty. Najpierw w pierwszej odsłonie prowadził już 2:0, by dać się jeszcze przed przerwą dogonić. Natomiast w drugiej połowie wprawdzie pierwszy gola strzelił PJM, ale dwa kolejne ciosy wyprowadziła ekipa z Saskiej i dopiero pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego jeden punkt PJM uratował Artur Prokopiuk. Po trzech tygodniach bardzo ciekawie robi się w klasyfikacjach indywidualnych. Wśród najlepszych strzelców z sześcioma golami prowadzi Kamil Żak z Saska PGC Team, który tylko o jedną bramkę wyprzedza Rafała Polakowskiego z BRS-u. Z kolei w wyścigu na najlepszego asystenta Ekstraklasy prowadzi trójka graczy z czterema ostatnim podaniami. Są to dwaj gracze BRS-u Polakowski oraz Michał Sadowski oraz zawodnik PGC Adam Kwietniewski.

1 Liga:

Na zapleczu Ekstraklasy rozegraliśmy tylko trzy spotkania, po których mamy nowego lidera. Przodownictwo w tabeli objął Grosik, który we wtorkowy wieczór wysoko, lecz nie bez problemów pokonał bezawarii.com 11:4 i wobec pauzy USP Zdrowie wskoczył na pierwsze miejsce. Emocje towarzyszyły nam w pierwszej połowie, po której „Taksówkarze” prowadzili tylko 3:2. Mało tego Tomek Zaręba i spółka tuż po przerwie zdołali wyrównać, jednak później istniał już tylko jeden zespół. Do tak efektownego zwycięstwa poprowadził Grosika autor pięciu goli i jednej asysty Michał Aleksandrowicz. Dla „Bezawaryjnych” nie był to udany wieczór. Wspomniane starcie było ich drugim tego dnia. W pierwszym dość pechowo zremisowali z OBI 4:4, tracąc zwycięstwo w ostatniej minucie meczu. Zawodnikiem tego meczu uznaliśmy Cezarego Uziębło, który dołączył do kolegów tuż po przerwie znacznie ożywiając ich ofensywne poczynania. Jeden punkt w dwóch meczach pozwolił bezawarii.com utrzymać się na podium, zajmując jego najniższy stopień. OBI również w tej serii zagrało dwukrotnie, a ich miny po czwartkowym meczu były zdecydowanie weselsze. Otóż w meczu zamykającym zmagania trzeciej kolejki pierwszej ligi „Budowlańcy” nie mieli większych problemów z Kominiarzami ESKOM, wygrywając finalnie 5:1. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Paweł Hardej – Bartłomiej Bogucki. Zatem po dwóch porażkach na start sezonu ekipa Marcina Małkowskiego w końcu odbiła się od dna, a cztery zdobyte punkty pozwoliły jej przycumować tuż za podium, przegrywając trzecie miejsce z bezawarii.com gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Bardzo ciekawie robi się w klasyfikacjach indywidualnych. W wyścigu po koronę króla strzelców z siedmioma golami prowadzi Michał Aleksandrowicz z Grosika, który tylko jedną bramką wyprzedza Pawła Hardeja z OBI. Z kolei wśród najlepiej podających z pięcioma asystami prowadzi Bartek Bogucki także z OBI, który tylko o jedno zagranie wyprzedza Przemka Rejmera z Grosika.