Klasa Biznes.
Ligowiec Biznes rozpoczyna wiosenne zmagania!
Podsumowanie kolejki #Ligowiec_Biznes!

Za nami ostatnia seria wiosennych zmagań w #Ligowiec_Biznes! Zakończyliśmy z przytupem, gdyż działo się naprawdę wiele i z czystym sumieniem można powiedzieć, że emocjami moglibyśmy obdzielić kilka kolejek. W Ekstraklasie po fantastycznym come backu mistrzostwo zdobył Panattoni Europe, w pełnym dramaturgii starciu o utrzymanie PRA Group zrzucił do I Ligi Budimex. Na pierwszym froncie po fantastycznym widowisku Barberian ograł Aldesę, zwyciężył też walkowerem z LEKAP i dzięki temu zdobył trzecie z rzędu złoto. Na drugoligowych boiskach LS Airport Services wygrał swój ostatni mecz i wskoczył na podium, w III Lidze zaś SRB jako drugi zespół wywalczyli awans. Zapraszamy na podsumowanie kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Ekstraklasa:

W Ekstraklasie poznaliśmy złotego medalistę a także drugiego spadkowicza. Abdykujący mistrz Grospol.pl wprawdzie o nic już nie grał, ale bardzo poważnie podszedł do potyczki z Panattoni Europe, którym do tytułu potrzebny był ledwie punkt. I zawodnicy w biało-czarnych trykotach prowadzeni przez duet Dominik Skorża i Piotr Wycisłowski zagrali wręcz koncertowo i do przerwy prowadzili 2:0. Doskonale bronił też Paweł Inglot. Po zmianie stron nie zwalniali tempa i na 10 minut przed końcem na tablicy świetlnej widniało 4:1. Jednak ani przez moment nie wdarła się nerwowość w poczynania ekipy PE i krok po kroku zaczęli odrabiać straty. Najpierw na 4:2 uderzył Mariusz Milewski, potem poprawił Tomasz Rafał, a w 36 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Milewski. I, jak się okazało, Panattoni Europe nie oddali już tego zwycięskiego remisu i dzięki temu mistrzowski wazon trafił w ich ręce. Oprócz najcenniejszej nagrody zespołowej mieli w swoim gronie najlepszego asystenta ligi Grzegorza Kowerskiego i najwyżej ocenianego bramkarza Mikołaja Wielgusa. Duże brawa! Wicemistrz z zimy Budimex nie mógł przegrać z PRA Group, żeby pozostać w elicie. Lecz tego dnia popełniali mnóstwo błędów i do przerwy to ekipa Pawła Sławińskiego prowadziła 3:0. Po zmianie stron zawodnicy w żółtych trykotach rzucili się w pogoń za korzystnym wynikiem, ale za każdym razem, gdy byli bliscy wyrównania, tracili głupie gole i rywal odskakiwał na bezpieczną odległość. Finalnie zakończyło się na 8:4 dla PRA Group, które rzutem na taśmę uratowali Ekstraklasę. Z kolei Budimex, co było ogromną niespodzianką, po 5,5 roku gry na najwyższym froncie, musiał pogodzić się z degradacją.

I Liga:

W I Lidze też nie zabrakło emocji. Barberian musiał zdobyć minimum dwa punkty, by awansować, a cztery oczka dawały im trzecie z rzędu złoto. Jednak ich rywalami była Aldesa, wciąż z szansami na drugie miejsce, i pewny już spadku LEKAP. W pierwszym swoim meczu zawodnicy w czarnych trykotach świetnie zaczęli, gdyż już po 6 minutach prowadzili 0:2, ale jeszcze przed przerwą ekipa Filipa Błasiaka odpowiedziała trafieniem Jorge Cano i było już tylko 1:2. Potem oglądaliśmy niesamowicie zaciętą batalię i dopiero w końcowej fazie tego widowiska nominalnym gościom udało się odskoczyć przeciwnikom po zdobyciu kolejnych dwóch goli. Finalny wynik tej potyczki to było 1:4, a łupem bramkowym podzielili się Mariusz Wojciechowski i Krzysztof Jozefiak (który dzięki temu sięgnął po koronę króla strzelców). Promocja do Ekstraklasy była już pewna, pozostała kwestia złota. I tutaj poszło po myśli rewelacyjnego beniaminka, gdyż LEKAP nie stawił się na boisku i oddał spotkanie walkowerem. Dzięki czemu Barberian wyprzedził Irydion i po raz trzeci z rzędu awansował, po raz trzeci sięgając po tytuł, gratulacje! Podium uzupełnił BobiRed.pl.

II Liga:

Na drugim froncie do rozegrania mieliśmy tylko dwa, ostatnie mecze. W pierwszym z nich pewni awansu i srebra IGT podejmowali zamykających tabelę Agfa Graphics. I tu mieliśmy małą niespodziankę, gdyż pod wodzą Piotra Grduszaka drużyna AG zagrała świetnie, finalnie pokonując oponentów 3:5. Kapitalny występ zanotował też Samuli Hännikäinem, ale cała ekipa zasłużyła na duże uznanie. A IGT mimo porażki i tak mogą być z siebie dumni, gdyż w przekroju całej wiosny pokazali się ze znakomitej strony. Stawką tego drugiego starcia był brązowy medal. O ten bili się zawodnicy LS Airport Services, a ich przeciwnikami byli pewni już spadku DSV. Zaczęło się wybornie dla ekipy Piotra Zduńskiego, gdyż już w 1 minucie Damian Czupryna trafił na 0:1. Goście odpowiedzieli niemal natychmiast, ale tuż przed przerwą Czupryna powtórzył swój wyczyn i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Po zmianie stron na 1:3 poprawił Adrian Gomoła, ale zawodnicy w białych trykotach ponownie zmniejszyli straty, ponownie za sprawą Artura Chojnackiego, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Lecz drużyna LS AS była bardzo zmotywowana i w końcowym etapie tego starcia odskoczyła do stanu 2:5 po dublecie Kamila Zyśka i już nie oddała zwycięstwa. Co w konsekwencji dało im trzecie miejsce na podium. Czapki z głów!

III Liga:

Działo się też i to dużo na trzecioligowych murawach! Bisnode podbudowane pierwszym punktem zdobytym tydzień temu z nadziejami podchodziło do potyczki z Cargillem, który ostatnio prezentował się znakomicie. Trzy wygrane z rzędu tego najlepszym świadectwem. I od początku obie drużyny postawiły na otwarty futbol, dzięki czemu mogliśmy oglądać spotkanie z serii „cios za cios”. Do przerwy lepsi byli co prawda zawodnicy w zielono-czarnych trykotach, prowadząc 2:4, ale po zmianie stron nominalni gospodarze szybko wyrównali stan rywalizacji na 4:4. Ostatecznie o końcowym wyniku Tomasz Nowak na 2 minuty przed końcem i dzięki temu Wojtek Krzywosadzki i spółka sięgnęli po czwarty kolejny komplet punktów. Co w ostateczności wywindowało ich na siódmą pozycję. Na ósme miejsce spadł DTS Transport, który co prawda w pierwszej połowie był wyrównanym przeciwnikiem dla KDP (remisując 1:1), ale w drugiej części ekipa w różowych strojach pokazała klasę, ostatecznie bijąc przeciwników 2:6. Doskonale zaprezentował się zwłaszcza Andrzej Stec, ale cały zespół zasłużył na uznanie. Do podium KDP co prawda trochę zabrakło, ale solidna, szósta lokata wstydu im nie przyniosła. CMS wciąż się liczył w grze o awans, z kolei ich oponenci WideLaw byli już pewnie złota. I mimo że grali o przysłowiową pietruszkę, to nie odpuścili i po 25 minutach prowadzili już 3:0, a hat-tricka zdobył Kamil Kopeć (co w ostatecznym rachunku przyniosło mu tytuł króla strzelców ). Wtedy CMS się przebudził i prowadzony przez Jana Bujaka doprowadził do stanu 3:3, ale na więcej im nie starczyło czasu. Z takiego rozstrzygnięcia najbardziej ucieszyli się zawodnicy SRB, którym ten rezultat, przy ich wygranej, dawał pewną promocję do II Ligi. Lecz najpierw musieli ograć Harbor Center. I tak też się stało, po świetnym, kolektywnym występie drużyna ubrana na czarno zwyciężyła 10:2 i dołączyła do grona drugoligowców, spychając na trzecie miejsce OBI. Wybornie zagrali Kacper Stępień, Łukasz Kornacki i najlepszy asystent na trzecim szczeblu Dominik Szczypkowski, ale wszystkim zawodnikom SRB należą się duże brawa nie tylko za ten mecz, ale i cały sezon. Gratulacje!

_________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec

Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod adresem mailowym: biznes @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

6PKO BP Finat9124054241
7Ministerstwo Obrony Narodowej9113243130