Szurmiński Piotr
Rutka Adam
Rutka Adam: 9 pkt.
(5-4-0-0)
Emil Biegun, Mateusz Kocur, Paweł Świć, Adrian Osiński, Łukasz Pamięta, Tomasz Siemek, Paweł Sławiński, Hubert Waszczak, Kamil Więch,
Mateusz Komorowski, Michał Komorowski, Arek Życzyński, Piotr Pęksa, Adam Rutka, Cezary Słocki, Konrad Szczepański, Piotr Szurmiński,

Pewne zwycięstwo Służewca na początku sezonu
Rozpoczął się sezon Wiosna 2016 rozgrywek Ligowca na Sztucznej Trawie! W pierwszym spotkaniu inaugurującym nam nowy sezon zmierzyły się drużyny z Ekstraklasy: La Furia oraz Służewiec. Warto dodać, że Służewiec to wicemistrz Ligowca z poprzedniego sezonu a drużyna La Furii to ten zespół, który pozbawił mistrzostwa Służewca, wygrywając 3:2 w bezpośrednim pojedynku. Tym razem goście wyraźnie chcieli się zrewanżować i nie dopuscić do takiego rozwoju sytuacji. Początek spotkania nie był jednak taki jaki by przynosił większe zadowolenie. Więcej sytuacji na zdobycie bramki w pierwszych minutach miał Służewiec, jednak ani oni ani La Furia nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Pierwszego gola obejrzeliśmy dopiero w 22 minucie, gdy Cezary Słocki płaskim strzałem po długim słupku pokonał bramkarza gospodarzy i otworzył wynik spotkania. Goście fantastycznie zakończyli pierwszą część meczu kolejnym trafieniem. Tym razem po wyrzucie zza linii bocznej Mateusza Komorowskiego, w polu karnym La Furii ładnie odnalażł się Piotr Pęksa i umiescił piłkę w siatce po strzale z woleja. Po zmianie stron szybko chcieli odpowiedzieć gospodarze. W 2 minucie drugiej połowy Kamil Wiech pokonał z piłką 3/4 długości boiska prawą stroną i wyłożył ją nabiegającemu Mateuszowi Kocurowi, który dał gola swojej drużynie. Na to trafienie momentalnie odpowiedział Służewiec i to dwukrotnie. Najpierw mocnym strzałem w środek bramki zaskoczył Piotr Szurmiński, potem przy samym słupku Konrad Szczepański umieścił piłkę w siatce rywali. Pod koniec meczu padły jeszcze dwa gole, których autorami byli ponownie Szczepański oraz Emil Biegun ( La Furia ). Służewiec zwyciężył wysoko 5:2, co nie oddaje jednak statystyce dużej ilości celnych strzałów La Furii. W świetnej formie był bramkarz gości Adam Rutka, który został zawodnikiem meczu. PB