Bonecki Maciej
Rogowski Mariusz
Ayhan Emiroglu, Robert Jankowski, Marcin Kapała, Hubert Kosowski, Stanisław Kurkiewicz, Piotr Pęksa,
Maciej Bonecki, Tomasz Gaworski, Maciej Grochowski, Marcin Huflejt, Daniel Kucharuk, Jacek Kwiatkowski, Mariusz Rogowski, Krzysztof Trzebiatowski, Janusz Zaborowski,

Po niedzielnym turnieju amatorów przyszedł czas na spotkania edycji OPEN. Późnym popołudniem na boiska warszawianki przybyło osiem drużyn. O puchar Ligowca w kategorii OPEN w tym roku walczyły drużyny: Chemik Bemowo, Michałowice, Atakro, Promil, Służewiec, Obwarzanki.pl Damięcki, CMK oraz Gwardia Warszawa. Zespoły podzieliły się na dwie grupy w pierwszej znalazły się: CMK, Obwarzanki.pl Damięcki, Promil i Michałowice. Te drużyny znalazły się na boisku A, natomiast Gwardia Warszawa, Służewiec, Atakro i Chemik Bemowo. Te cztery drużyny miały rozgrywać spotkania na boisku B. Pierwszy mecz jaki mieliśmy przyjemność zobaczyć rozgrywany był pomiędzy Atakro, a Służewcem. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, krótki czas gry wymagał od obu zespołów gry na pełnych obrotach już od pierwszej minuty. Służewiec miał równie dużo sytuacji, co przeciwnik. Niestety dla Atakro w dziesiątej minucie Hubert Kosowski po podaniu Marcina Kapały pokonał bramkarza rywali. Sytuacja cały czas była zacięta, Atakro starało się jak najszybciej odrobić straty. W osiemnastej minucie Marcin Kapała poprawił rezultat swojego meczu. Tego było już za wiele, już po minucie Marcin Huflejt doprowadził do kontaktu. Służewiec nie spodziewał się takiego obrotu spraw, jeszcze przed końcem Maciej Bonecki umieścił piłkę w siatce i tym samym zakończył mecz remisem. Spotkanie zakończyło się rzutami karnymi. Służewiec nie wykorzystał dwóch karnych i po trzech kolejkach przegrał 2:1. Gwardia Warszawa pierwszy swój mecz rozgrywała z Chemikiem Bemowo. Oba zespoły od pierwszych minut zagrały asekuracyjnie, jedni i drudzy nie chcieli się odsłonić i pozwolić przeciwnikowi żeby Ci mieli okazję pokonać ich bramkarza. Po siedmiu minutach Mateusz Komorowski umieścił piłkę w siatce Chemika. Przeciwnik nie pozwolił sobie na oddanie w miarę pozytywnego wyniku na długo. Już po minucie Konrad Kowalski przywrócił na tablicę wynik remisowy. Do ostatniej minuty obie drużyny równo walczyły, niestety żadna nie umieściła piłki w bramce i mecz zakończyły rzuty karne. W karnych lepszy okazał się Chemik, Michał Flis z Gwardii Warszawa nie wykorzystał karnego i jego zespół stracił szansę na finał. Kolejnym spotkaniem na placu B był mecz między przegranymi, padło na Służewiec i Gwardię Warszawa. Obie drużyny przegrały mecze po karnych i z pewnością nie chciały drugiej porażki. Już w pierwszych minutach Gwardia Warszawa mocno zabrała się do pracy. Mocno naciskając na Służewiec zmuszali przeciwnika do błędu. W piątej minucie Adam Janeczek po podaniu od Cezarego Gołębiewskiego zdobył prowadzenie dla Gwardii. Spotkanie się wyrównało, w dziesiątej minucie Hubert Kosowski doprowadził do remisu. Walka trwała do ostatniej minuty, wydawało się że i to spotkanie zakończy się serią rzutów karnych, na szczęście w ostatniej minucie Łukasz Widelski trafił do siatki Służewca i zapewnił zwycięstwo Gwardii Warszawa. Następnym meczem było spotkanie pomiędzy zespołami które wygrały w pierwszych spotkaniach. Chemik Warszawa i Atakro wygrało swoje spotkania po rzutach karnych. Już w pierwszych minutach Atakro rzuciło się do ataku, zdominowało plac gry i już w czwartej minucie Mariusz Rogowski otrzymał podanie od Tomasza Gaworskiego i umieścił piłkę w siatce. Atakro nie odpuszczało, dalej napierali na bramkę i w dziewiątej minucie Maciej Bonecki dobył kolejną bramkę dla swojej ekipy. Niestety nie skończyło się aż tak pomyślnie. Chemik Warszawa zabrał się do pracy, już po dwóch minutach Maciej Bujniak doprowadził do kontaktu a cztery minuty później Maciej Baranowski wyrównał. Kolejne karne, niezwykle wyrównana grupa zaowocowała aż trzema seriami karnych. Tym razem zakończyliśmy dopiero po siedmiu kolejkach tym razem Atakro nie dało rady, Marcin Huflejt nie wykorzystał karnego i przegrali. Przedostatnim meczem na boisku B było spotkanie pomiędzy Promilem a Służewcem, Promil przybył z drugiego placu i Służewiec do końca nie wiedział czego ma się spodziewać. Od pierwszego gwizdka Promil mocno zaatakował i już w pierwszej minucie Tomasz Sej wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie bramki Służewiec powstał, szybko odrobił straty i w piętnastej minucie prowadził już 3:1. Niestety Sergiusz Wiechowski pokrzyżował plany Służewca. W siedemnastej minucie doprowadził do kontaktu w osiemnastej poprawił wynik na remis a w dziewiętnastej Marek Kiepuszewski zdobył prowadzenie dla Promila i ostatecznie dzięki niemu wygrali mecz. Ostatnim spotkaniem w klasie OPEN na placu B był mecz pomiędzy Atakro i Michałowicami. Michałowice przybyły na mecz z drugiego placu. Atakro nie zlekceważyło przeciwnika i już w pierwszych minutach mocno nacisnęli na przeciwników. Po krótkiej chwili Mariusz Rogowski zdobył prowadzenie. Mimo starań ze strony Michałowic, rywal coraz bardziej się oddalał poza ich zasięg. W czternastej minucie Mariusz Rogowski zdobył trzecią swoją a czwartą bramkę dla Atakro. Ostatecznie Atakro wygrało ostatni mecz w pucharze.